This content is protected, please and enroll course to view this content!

4 comments on “Street photo – jak fotografować na ulicy?

 1. Bardzo wartościowe szkolenie! Dowiedziałam się o fotografii ulicznej bardzo dużo. Piotr tłumaczy i pokazuje czym różni się street od reportażu, co dla mnie zawsze było niejasne. Objaśnia techniki wykorzystywane w street photo, sposób działania, podejście do fotografowanych osób. Opowiada o “polowaniu” na dobre ujęcia. Przejście dziennie 30 kilometrów robi wrażenie. Pokazuje jak dużo pracy czasem wymaga znalezienie dobrych ujęć. Zapisałam uwagi techniczne – jak ustawić aparat do takich zdjęć, żeby nie tracić czasu na uruchomienie aparatu, i uchwycić podpatrzony moment, zanim minie.
  Obejrzenie szkolenia zmotywowało mnie do przejrzenia archiwum, i innego spojrzenia na własne zdjęcia. Spora dawka inspiracji!

  Odpowiedz
 2. Doskonaly odcinek. Przypomnialo mi sie jak teraz jesienia bylam w Warszawie i poszlam do Elektrowni Powisle, miejsca, ktore kiedys bylo elektrownia, a teraz jest skupiskiem sklepow, knajp, i ma aspiracje artystyczne. Za pierwszym razem, kiedy bylam w srodku, podszedl do mnie Pan z ochrony i powiedzial. ze nie wolno robic zdjec aparatem, mialam Nikona D3100 czyli antyk, a jedynie telefonem, a za drugim, kiedy juz wiedzialam, ze w srodku nie nada, i robilam zdjecia na zewnatrz, podszedl kolejny Pan i spytal czy mam pozwolenie z Administarcji. Nie wiedzialam o jakie pozwolenie chodzi, ale uprzejmie mnie poinformowal. ze zdjecia na zewnatrz tez musza byc zatwierdzone przez jakas Pania z biura…. Z dziecinstwa pamietam czas kiedy nie wolno bylo robic zdjec przy fabrykach, zakladach produkcyjnych, miejscach zwiazanych z wojskiem etc. Nie przypuszczalam, ze takie czasy wroca. W jednym i drugim przypadku, totalna glupota.

  Odpowiedz
 3. Po przerwie wróciłem do kursu. Kolejny świetny odcinek. Przyznam, że nie widziałem go “na żywo”. Gdzieś mi umknął. Kiedyś Piotr Kaczkowski prowadził program MiniMax- minimum słów, maksimum muzyki. Kultowa audycja w Trójce. Tutaj jest nie minimum, ale dokładnie tyle ile trzeba słów i ogrom informacji, przed wszystkim praktycznych. Po tym odcinku też przypomniało mi się, że w szufladzie powinienem mieć dużo ciekawych ujęć z ulicy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.