Jak robić lepsze zdjęcia – warsztat fotografa podróżnika: jak korzystać z kursu?

Jeśli ktoś zastanawia się jak wykorzystać zakupiony kurs w sposób optymalny – poniżej mała podpowiedź.

Krok pierwszy: Korzystaj z lekcji

W ramach kursu udostępniłem kilkanaście lekcji, warto je poznać, jedna po drugiej, przeanalizować i potem przemyśleć – przeglądnąć własne fotografie. Jestem pewny, że refleksja skłoni Cię do nieco innego spojrzenia, bardziej krytycznego, ale i bardziej odkrywczego spojrzenia na własne prace. Będziesz wiedzieć więcej.

Krok drugi: Zarejestruj się w Grupie wsparcia na Facebooku – tutaj.

Grupa jest ekskluzywnie przeznaczona dla Ciebie. Służy do wszelkiego kontaktu – pytań, rozwiewania wątpliwości, wymiany spostrzeżeń. Możesz też wrzucić swoje zdjęcie (dowolne) i zapytać o opinię, dowiedzieć się nieco o pracach innych – czytając opinie. Możesz umówić się na wspólne zdjęcia z kimś z grupy. W grupie pojawiają się linki do ciekawych materiałów, wystaw, wydarzeń, filmów etc. Oczywiście związanych z fotografią i podróżami. Na grupie odbywają się sesje Q&A…

Krok trzeci: Sesje Q&A

…no właśnie, sesje. Na bazie pytań, zagadnień poruszanych na grupie, wrzucanych na grupę fotografii, mniej więcej raz w miesiącu odbywają się sesje w postaci spotkania na żywo. Spotkanie jest wcześniej zajawiane w postaci wydarzenia na Grupie. W czasie spotkania można pytać o wszystko co dotyczy fotografii i podróży, kursy.

I to w zasadzie wszystko, ale jeśli chcesz możesz zyskać więcej

Krok czwarty: Grupa “Fotografowanie w podróży

To strefa dla wszystkich, czyli każdy (w tym momencie jest ponad 7 tys. osób – dołącz) może wrzucić zdjęcie, wdać się w dyskusję, komentować zdjęcia innych. Tu nie pytamy o zagadnienia praktyczne, nie rozwiewamy wątpliwości – tylko zdjęcia i tylko dyskusja o nich. Regularnie na grupie odbywają się konkursy z nagrodami (oznaczone hasztagiem # i zajawione informacją). Grupa jest bezpośrednio związana ze spotkaniami na żywo…

Krok piąty: “…prawie nocą” czyli coczwartkowe spotkania na YouTube

…na żywo, na Youtube – tutaj. W czasie tych spotkań omawiam fotografie grupowiczów, doradzam, pokazuję ciekawe treści związane z fotografią i podróżami. Atmosfera jest miła, niezobowiązująca, ale rady praktyczne i przydatne.

Pozdrawiam serdecznie,

Piotr Trybalski

Piotr Trybalski

Nazywam się Piotr Trybalski. Od dwudziestu pięciu lat piszę, fotografuję i publikuję. Mogłeś mnie widzieć m.in. National Geographic, Travelererze, Ski Magazynie, Podróżach, Przekroju, Polityce…

Napisałem bestsellerowy poradnik „Fotograf w podroży”, teraz piszę książki reporterskie dla Wydawnictwa Literackiego, o ludziach gór.
Moje prace były wyróżniane i nagradzane w konkursach fotograficznych: Grand Press Photo, Leica Street Photo, Urban Photo Awards, Wielki Konkurs National Geographic.

Zdobyłem tytuł Travel Photographer of The Year w prestiżowym, międzynarodowym konkursie fotograficznym.

Od dziesięciu lat prowadzę warsztaty i szkolenia fotograficzne m.in. na Kubie, w Argentynie, Chile, w Wietnamie i na Sri Lance, Norwegii, Islandii, na Słowacji, w Niemczech i w Czechach.

Blisko 600 osób zaufało mi i zdecydowało się podnosić własne umiejętności pod moim okiem.

https://fotografwpodrozy.pl

Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.